| Prawo spadkowe, spadek - adwokat - Warszawa
Bartosiak & Wspólnicy to zespół adwokatów z Warszawy, których jedną ze specjalności jest prawo spadkowe. Oferujemy kompleksowe doradztwo oraz prowadzenie spraw o spadek.
636
page,page-id-636,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Prawo spadkowe

fl

Prawo spadkowe jest częścią prawa cywilnego, regulującą przejście praw i obowiązków majątkowych po śmierci ich właściciela. Dziedzina ta przewiduje określone zasady przekazywania majątku i zobowiązań, a jej istotną częścią jest instytucja dziedziczenia, którą szczegółowo reguluje kodeks cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 roku. Zgodnie z polskim prawem, wyróżnia się dwa porządki dziedziczenia:

 • dziedziczenie testamentowe,
 • system dziedziczenia ustawowego.

Współczesne prawo spadkowe dopuszcza także inne formy przekazywania majątku. Coraz bardziej popularny staje się między innymi zapis windykacyjny w testamencie, który określany jest także mianem rozrządzenia testamentowego. Może on zostać dokonany jedynie w testamencie notarialnym, a spadkodawca może rozdzielić swoje dobra w taki sposób, w jaki sobie życzy.

Otrzymanie spadku w naszym kraju, w świetle obowiązujących przepisów prawnych, niekiedy potrafi być wyjątkowo trudną do rozstrzygnięcia kwestią. Postępowanie spadkowe może trwać latami, a po takim czasie rzeczy stanowiące przedmiot spadku mogą sporo stracić na wartości.

Kancelaria „Bartosiak & Wspólnicy” z miasta Warszawa świadczy kompleksową pomoc prawną w zakresie prawa spadkowego. Do każdej sprawy klienta podchodzimy w indywidualny sposób, mając na uwadze, iż szeroko pojęte sprawy spadkowe bardzo często obejmują swoim zasięgiem dość delikatne obszary życia prywatnego.

Podejmujemy się w szczególności spraw związanych z:

 • samym spadkiem i testamentem,
 • zachowkiem,
 • darowizną,
 • działem spadku.

Świadcząc usługi z zakresu prawa spadkowego, pomagamy w prowadzeniu postępowań spadkowych oraz reprezentujemy naszych Klientów przed sądami oraz w przypadku sporów.

Adwokat ds. spadku

Kancelaria „Bartosiak & Wspólnicy” z siedzibą na terenie miasta Warszawa jest tworzona przez zespół kompetentnych adwokatów specjalizujących się w jednej z ważniejszych dziedzin prawa cywilnego, jaką jest prawo spadkowe.

Oferujemy Państwu wszechstronną obsługę spraw z zakresu prawa spadkowego. Doradzamy przy przeprowadzaniu notarialnego poświadczenia dziedziczenia, a także reprezentujemy Klientów przed sądem w sprawach o stwierdzenie nabycie spadku.

Podejmujemy się prowadzenia postępowań związanych z nabyciem spadku zarówno na podstawie ustawy (tzw. dziedziczenie ustawowe), jak również na podstawie testamentu (dziedziczenie testamentowe). W sprawach dotyczących przyjęcia spadku, adwokat pomoże Państwu ocenić sytuację majątkową spadkobiercy, a także oszacować wysokość długów spadkowych.

Adwokat ds. spadku z Kancelarii „Bartosiak & Wspólnicy” z Warszawy udziela Klientom porad i świadczy następujące usługi:

 • udziela porad prawnych w sprawach z zakresu prawa spadkowego,
 • pomaga uzyskać notarialne poświadczenie dziedziczenia,
 • przygotowuje wnioski o stwierdzenia nabycia spadku,
 • sporządza pozwy,
 • zastępuje Klientów we wszelkich postępowaniach sądowych i czynnościach prowadzonych poza sądem, których dotyczy spadek,
 • sporządza apelację od wyroku sądu I instancji i reprezentuje strony w postępowaniu odwoławczym.